Rumänien heute

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.

Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 09:28 Uhr

Tafka

Versuche mal eine vernünftige Diskussion, ohne Beleidigungen und ausfallend zu werden, zu führen. Das wirkt schon Wunder.




Meinst du solche Wunder ?!


seberg

Ekelpaket von hinten bis vorn, gezielt und unverschämt, Arschloch mit dem Nick Mircea32, kein Rumäne, ein Schein-Rumäne, Arschloch bleibt Arschloch


seberg
schrieb am 18.01.2012, 09:30 Uhr
EinnArschloch und Spezialist im Manipulieren von Zitaten...
Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 09:34 Uhr
seberg

und Spezialist



immerhin ... eine kleine ... Anerkennung

seberg
schrieb am 18.01.2012, 09:35 Uhr (am 18.01.2012, 09:36 Uhr geändert).
Gern geschehen!
gerri
schrieb am 18.01.2012, 10:00 Uhr (am 18.01.2012, 10:01 Uhr geändert).
@ Hallo,hallo,meiner Meinung nach ist diese Person die sich hinter "Mircea32" versteckt,Einer der nicht weiß wo er hingehöhrt,am beßten auf die Gewinner-Seite.
Er hasst uns,möchte dieses Forum sprengen uns das Leben womöglich versauern,er ist gegen Alles was wir meinen.
Meiner Meinung nach,ein boshaftes krankes (leider Intelligentes) Multi-Kulti Resultat.
Am beßten auf seine Beleidigungen gar nichtmehr reagieren,ihn müssten Alle ignorieren da er uns das Leben in Deutschland nicht gönnt.

Gruß, Geri
Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 10:10 Uhr

gerri

ist diese Person die sich hinter "Mircea32" versteckt,Einer der nicht weiß wo er hingehöhrt,am beßten auf die Gewinner-Seite.

Am beßten auf seine Beleidigungen gar nichtmehr reagieren,ihn müssten Alle ignorieren da er uns das Leben in Deutschland nicht gönnt.



Aber, aber, gerri, wenn das nicht ein ausgewachsener Verfolgungswahn ist ...
Und warum gönnst du mir nicht dass ich auch ... auf "Gewinner-Seite" komme/bleibe ?!

Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 10:14 Uhr (am 18.01.2012, 10:16 Uhr geändert).
Das Statement der zivilen Gesellschaft:


PROTESTĂM:
1. Împotriva comasării alegerilor, un abuz la adresa principiilor democratice.
2. Împotriva corupţiei şi ineficienţei din sistemul sanitar. Împotriva periclitării unui sistem care funcţionează: SMURD.
3. Împotriva ineficienţei gestionării fondurilor europene.
4. Împotriva subfinanţării educaţiei în favoarea armatei şi a serviciilor secrete.
5. Împotriva abuzurilor politicienilor asupra mediului înconjurător: împotriva tăierilor ilegale de copaci, împotriva gunoielor care acoperă jumătate din ţară, împotriva introducerii vânătorii în ariile protejate ş.a.
6. Împotriva proiectului de la Roşia Montană şi a implicării preşedintelui Bîsescu în susţinerea şi promovarea făţişă a unui interes privat.
7. Împotriva distrugerii patrimoniului arhitectural naţional prin complicitatea autorităţilor cu interesele imobiliare nelegitime.
8. Împotriva aroganţei şi dispreţului clasei politice faţă de aplicarea legilor transparenţei şi a blocării accesului publicului la luarea deciziilor. Împotriva încălcării drepturilor şi libertăţilor categoriilor defavorizate şi ale minorităţilor.
9. Împotriva abuzului asumării de răspundere a Guvernului în chestiuni vitale pentru societate, care ar trebui să facă obiectul dezbaterilor amănunţite în Parlament, împotriva abundenţei de ordonanţe de urgenţă şi a lipsei dialogului social real.
10. Împotriva comportamentului abuziv şi antidemocratic al preşedintelui Băsescu
● jignind şi umilind persoane aparţinând diferitor segmente ale societăţii şi, prin aceasta, grupurile sau categoriile din care acele persoane fac parte;
● impunându-şi proiectele personale prin organizarea, în mod populist şi iresponsabil, de plebiscituri bazate pe specularea lipsei cvasitotale de informaţie şi pregătire a populaţiei;
● abandonând complet nepartizanatul politic la care este obligat prin Constituţie şi susţinând făţiş partidul aflat la putere în toate campaniile electorale;
● conducând în mod autoritar Guvernul României, deşi Constituţia nu îi conferă această atribuţie;
● înţelegând de o manieră partizană ce înseamnă majoritate parlamentară, susţânând majorităţi constituite prin atragerea traseiştilor politici.

De asemenea, ne exprimăm revolta şi îngrijorarea faţă de calitatea slabă a liderilor politici din opoziţie, complici la fenomene pentru care învinuim şi puterea, cum ar fi politizarea administraţiei locale, nepotismul, corupţia, traseismul politic şi incapacitatea de a reforma partidele din care fac parte.
Centrul de Resurse pentru Participare publică – Oana Preda
CENTRAS – Viorel Micescu
ActiveWatch - Agentia de Monitorizare a Presei - Mircea Toma
Centrul pentru Jurnalism Independent – Ioana Avădani
Societatea Academică din România – Alina Mungiu Pippidi
Asociaţia Miliţia Spirituală - Mihai Bumbes
Centrul de politici Durabile Ecopolis - Costel Popa
Terra Millenium III - Lavinia Andrei
Asociaţia Salvaţi Dunărea şi Delta - Liviu Mihaiu
Fundaţia PACT – Ruxandra Sasu
Fundaţia Soros România – Gabriel Petrescu
Asociaţia ALMA-RO
Policy Center for Roma and Minorities - Valeriu Nicolae
Asociaţia Naţională a Birourilor de Consiliere pentru Cetăţeni – Ionuţ Tănase
Academia de Advocacy – Corina Dragomirescu




und ein Vorschlag für die Zentralbank:

Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild

Wasabi
schrieb am 18.01.2012, 10:18 Uhr
wenn das nicht ein ausgewachsener Verfolgungswahn ist ...
Und warum gönnst du mir nicht dass ich auch ... auf "Gewinner-Seite" komme/bleibe ?!


ne ne an verfolgungswahn leidest du der hier alle als rumänenhasser darstellt

gegönnt sei dir alles,wenn du es aber nicht schaffen solltest liegt es bestimmt nicht an den bösen sibis ;-)))
Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 10:25 Uhr (am 18.01.2012, 10:27 Uhr geändert).
sibihans

Doch, doch
Deşteaptă-te române, Bea vin şi hai la joc! Mai bea şi ce rămâne. Şi culcă-te la loc!


sibihans,
"cine se desteapta devreme, departe ajunge" ... spune romanul

der Deutsche sagt " Wer früh aufsteht, wird reich"


O imigrantă româncă din Marea Britanie, care cumpără revista "Big Issue" şi o vinde mai departe, a câştigat un protest împotriva statului şi poate cere ajutoare sociale de până la 25.000 de euro pe an, scrie Daily Mail.
Firuţei Vasile (27 de ani), care locuieşte alături de cei patru copii în Bristol, i-a fost iniţial refuzată cererea pentru ajutoare sociale, pe motiv că vândutul revistei nu constituie uo muncă adecvată.
Totuşi, după ce a dat în judecată consiliul local, femeii i-a fost recunoscut dreptul de a primi încă 192 de euro pe lună, drept ajutoare pentru locuinţă, pe lângă cei 2.000 de euro pe care îi primeşte deja.



romani "desteptati"
seberg
schrieb am 18.01.2012, 10:29 Uhr (am 18.01.2012, 10:34 Uhr geändert).
Jetzt versucht er natürlich schnell, sich als interessiert am Thema und nicht an den Personen darzustellen, mehr als ein schneller copy and paste - Beitrag aus Rumänien will ihm aber einfach nicht gelingen...

Und dann gleich wieder die persönliche Attacke auf sibihans und wieder schnell das Thema auf das interethnisch Deutsch-Rumänische bringen...Obsession und Kleingeist vom Feinsten...
Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 10:37 Uhr (am 18.01.2012, 10:40 Uhr geändert).
seberg

Jetzt versucht er natürlich schnell, sich als interessiert am Thema



Was soll ich jetzt machen ?!
Soll ich so tun als mich das Thema nicht interessieren würde ?!
Dann beschimpfst du (und die Andere) mich wieder!

Also, weder so noch so ist gut, oder ?!

Daraus entsteht der Eindruck, du und gerri und noch einige, ihr habt doch etwas mit mir persönlich und nicht mit meinen Ideen hier.
Aber was könnt ihr mit mir persönlich haben ?! Ihr wisst über mich (persönlich) nur, ich sei Rumäne.


seberg
schrieb am 18.01.2012, 10:39 Uhr
Kleingeist!
Mircea32
schrieb am 18.01.2012, 10:41 Uhr (am 18.01.2012, 10:47 Uhr geändert).
seberg

Kleingeist!


gerri meint "leider Intelligentes Multi-Kulti Resultat" LOL

ob er begriff was er damit meinen kann ?

Indiana
schrieb am 18.01.2012, 10:47 Uhr (am 18.01.2012, 10:49 Uhr geändert).
Fahren Sie mit der Maus über die Box um die Vorschau anzuzeigen.
Von Benutzern verlinktes Bild - Link zum Bild


@Mircea beim "Minen legen":
O imigrantă româncă din Marea Britanie, care cumpără revista "Big Issue" şi o vinde mai departe, a câştigat un protest împotriva statului şi poate cere ajutoare sociale de până la 25.000 de euro pe an, scrie Daily Mail.
Firuţei Vasile (27 de ani), care locuieşte alături de cei patru copii în Bristol, i-a fost iniţial refuzată cererea pentru ajutoare sociale, pe motiv că vândutul revistei nu constituie uo muncă adecvată.
Totuşi, după ce a dat în judecată consiliul local, femeii i-a fost recunoscut dreptul de a primi încă 192 de euro pe lună, drept ajutoare pentru locuinţă, pe lângă cei 2.000 de euro pe care îi primeşte deja.




@Mircea beim "Minen räumen"

Was soll ich jetzt machen ?!
Soll ich so tun als mich das Thema nicht interessieren würde ?!
Dann beschimpfst du (und die Andere) mich wieder!


Tag ein, Tag aus.
TAFKA"P_C"
schrieb am 18.01.2012, 10:52 Uhr
Leider hat Firuţa den Rumänen einen Bärendienst erwiesen. Mehr auch nicht.

Um Beiträge zu verfassen, müssen Sie sich kostenlos registrieren bzw. einloggen.